Неділя, 18.11.2018, 10:46

ГЕОГРАФІЯ ДЛЯ ВСІХ

Наше опитування
Найкращий день календаря...
Всьго відповідей: 647
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Історія Джеймса Кука
Кук Джеймс (1728-1779 рр.) - англійський мореплавець. Він здобув лише скромну шкільну освіту. Кук працював підручним в бакалійній крамниці, потім матросом. У 1757 році він за власним бажанням поступає на службу у військово-морський флот. Неабиякі здібності Кука дозволили йому через два роки отримати звання штурмана. Довгий час він працює топографом у важких природних умовах Північної Америки. В результаті цього було створено декілька десятків географічних карт, що стали підсумком п'ятирічних досліджень.
У свою першу експедицію до просторів південних морів Кук вирушає у віці 40 років в званні лейтенанта. Мета її - астрономічні спостереження проходження Венери через сонячний диск. Воно повинне було відбутися на початку червня 1769 року, і його можна було спостерігати тільки в районі Південного тропіка. Так формулювалася офіційна частина експедиції. Але є і інша, важливіша: належало з'ясувати, чи існує дійсно Південна земля (Антарктида), і якщо так, то вона повинна стати власністю британської корони. Але в результаті своєї першої подорожі Куку не вдається упевнитися в існуванні материка. Проте експедиція відкрила і досліджувала багато островів, досліджувала східне узбережжя Австралії, оголосивши її колонією Англії.
Встає питання про організацію іншої експедиції. Рівно рік після повернення Кук вирушає у свою другу експедицію, і тільки після трьох років він знову побачить береги Англії. Під час цієї подорожі експедиція уперше у світі перетнула Південне полярне коло, і тільки якась сотня кілометрів відділяла їх від Антарктиди. Проте далі просуватися було неможливо. Тепер Кук міг з повною упевненістю заявити: немає ніякої невідомої Південної землі. Він пише: "Я обійшов Південний океан у високих широтах і перетнув його таким чином, що не залишилося простору, де міг би знаходитися материк, окрім як поблизу полюса в місцях, недоступних для мореплавання". Але насправді невідома Південна земля існувала, і невірні виводи Кука сильно загальмували подальше вивчення антарктичних просторів.
В ході другої експедиції Кук наніс на карту декілька нових островів і відвідав загадковий острів Пасхи.
У липні 1776 року Кук вирушає у свою третю і останню подорож, з якої йому не судилося було повернутися. Мета цієї експедиції - знайти прохід з Тихого в Атлантичний океан в північних широтах. Довгий час його супроводить удача. Слідуючи уздовж східного узбережжя протоки Берінга, кораблі досягають Аляски. Але марними виявляються пошуки проходу : непрохідні льоди перегороджують шлях. Майже три місяці поневіряється Кук в приполярних широтах; за цей термін йому вдається уточнити карту. У 1778 році кораблі повертають в зворотну дорогу і в січні 1779 року досягають Гавайських островів. Їх відкриття стало найважливішим досягненням третьої експедиції.
Жителі островів, обурені поведінкою матросів і офіцерів, убили Дж.Кука. Збереглися суперечливі відомості про те, як він загинув. 22 лютого 1779 року тлінні залишки Джеймса Кука були віддані морю. Це був трагічний кінець життя одного з найбільших в історії людства мореплавців.

http://geoschool.ucoz.ua
Категорія: Географічні цікавинки | Додав: geo-bav (05.11.2013)
Переглядів: 1289
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: